Wyścig główny - MINI / MEGA

10 września 2023 - 14 edycja

Już po raz 14 miłośnicy MTB spotkają się w Suszu!


Około 200 zawodników corocznie melduje się na starcie dystansów MINI (28km) i MEGA (56km), aby rywalizować na urozmaiconej w techniczne elementy trasie zlokalizowanej na terenie Nadleśnictwa Susz. Ogólnopolski Wyścig MTB Susz to gwarancja niezapomnianej przygody oraz ciekawe wyzwanie!

Dlaczego warto ścigać się w Suszu?

Po pierwsze - trasa - przygotowywana dla zawodników przez zawodników. To 100% gwarancja satysfakcji. Na pętli naszych zawodów znajdziecie wszystko: szybkie odcinki, wąskie single-tracki, wymagające zjazdy i podjazdy oraz wiele innych elementów technicznych. Jest gdzie się zmęczyć, a na mecie można poczuć nieopisaną satysfakcjęz pokonania trasy.

Po drugie - atmosfera - Susz to Polska Stolica Triathlonu. Organizowane tutaj od ponad 30 lat zawody na stałe wpisały sie w życie mieszkanców miasta, którzy w trakcie wyścigu kibicują zawodnikom na miejskim odcinku trasy. Kibiców spotkać można również głęboko w lesie na trasie wyścigu. Niech Was nie zdziwi głośny doping w momencie kiedy najmniej się go spodziewacie!

Po trzecie - pakiet startowy - Oprócz medalu finishera i bogatego poczęstunku na mecie zawodnicy mogą liczyć na pamiątkowe gadżety. Przez 12 lat organizacji wyścigu znalazło się ich trochę. Bidony, koszulki, buffy... Co w tym roku? Niech to zostanie jeszcze naszą małą tajemnicą ;-)
Image
Image

Trasa

Start i meta zlokalizowane przy Centrum Sportu i Rekreacji im. Jana Pawła II w Suszu, ul. Piastowska 5C.

Dystanse:
MINI - ok. 28km (1 pętla)
MEGA - ok. 56km (2 pętle)

Odcinek miejski o długości 2,5km prowadzący do właściwej pętli zawodów prowadzić będzie drogą asfaltową przy całkowicie zamkniętym ruchu drogowym.

Trasa zawodów będzie oznakowana za pomocą taśm ostrzegawczych, strzałek oraz tabliczek informacyjnych. Newralgiczne miejsca trasy obstawione będą przez służby oraz wolontariuszy.


OPŁATA STARTOWA:

100 zł - do dnia 31.08.2023
120 zł - w dniu zawodów (w przypadku wolnych miejsc)

Organizator nie gwarantuje pełnego pakietu startowego dla zawodników zarejestrowanych w dniu zawodów.

Limit zawodników: 300 osób.