Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Miłośnicy wyścigów rowerowych MTB zawitali po raz dziewiąty do Susza na kolejną edycje ścigania się po lasach Nadleśnictwa Suskiego.
 
Do stolicy Polskiego Triathlonu zjechali się zarówno mieszkańcy powiatu iławskiego jak i osoby z całego kraju. Najpierw na trasę wyruszyli zawodnicy, którzy uczestniczyli na dystansie rodzinnym liczącym 12 km. Trasa prowadziła alejką wokół jeziora suskiego. Start i metę wszystkich uczestników wyznaczono jak zawsze przy Centrum Sportu i Rekreacji im. Jana Pawła II. 
 
Później odbył się najważniejszy start w którym uczestnicy startowali na dystansach MEGA i MINI. Dystans MEGA liczył 40 km, zaś MINI 27 km, a w trakcie imprezy kiedy wszyscy wyruszyli rywalizować po suskich lasach odbyły się wyścigi dla dzieci na czterech dystansach, gdzie każde dziecko otrzymało na mecie pamiątkowy medal, słodki upominek, a dodatkowo pierwsza trójka każdego wyścigu otrzymała puchary. Łącznie do Susza zawitało 317 zawodników. Uczestnicy zgodnie po finishu chwalili ogólną organizacje niedzielnej imprezy. Po ukończeniu zmagań sportowych za metą na sportowców czekała strefa regeneracyjna z napojami, owocami oraz ciepłym posiłkiem.
 
W wyścigu rodzinnym (12 km) najlepszymi okazali się Beata Mówińska z Kacprem Mówińskim z Nowego Miasta Lubawskiego, na dystansie MEGA (40 km) w kategorii open mężczyzn Arek Petka z Klubu Kolarskiego Lew Lębork, w kategorii open kobiet Beata Stankiewicz z Team Mustang Pasłęk. Na dystansie MINI (27 km) w kategorii open mężczyzn wygrał Sławomir Pituch z Euro Bike Kaczmarek Eletric Team z Bytowa, a w kategorii open kobiet Anna Pawela z GK STG Owidz. Nagrody najlepszy zawodnikom wręczali: burmistrz Susza – Krzysztof Pietrzykowski, zastępca burmistrza Susza – Zdzisław Zdzichowski oraz dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji im. Jana Pawła II – Jarosław Piechotka.
 
Pełne wyniki możecie państwo prześledzić na stronie pomiaru czasowego STS-Timing: http://sts-timing.pl/event/mtb-susz-2018/ oraz w menu głównym strony.
 
Organizatorzy zawodów chcieliby podziękować wszystkim zaangażowanym w dziewiątą edycję Ogólnopolskiego Wyścigu MTB Susz 2018: Nadleśnictwie Susz, zawodnikom MTB Susz Epidemia Cyklozy za przygotowanie całej trasy, pracownikom biura zawodów za sprawną opiekę nad zawodnikami, grupie biegowej Rozbiegany Susz przy CSiR za pomoc w biurze zawodów oraz pomocy na trasie, Piechotka Team Kickboxing za obstawę trasy wolontariuszom za całość pracy jaką włożyli przy trasie, start/mecie, biurze zawodów, Harcerskiemu Klubowi Ratowniczemu w Suszu i ratownikom medycznym ze Sztumu za opiekę medyczną, Przedszkolu Miejskiemu za przepyszny posiłek regeneracyjny, Ochotniczej Straży Pożarnej w Suszu oraz Komisariatowi Policji w Suszu za profesjonalną obstawę ulic Susza, dla sklepu TOTO Susz, za nagrody dla najlepszych zawodników i zawodniczek oraz nagród do losowania oraz sklepu Almar Susz, który zasponsorował puchar dla najlepszego suszanina na dystansie MEGA. Ponadto chcielibyśmy podziękować mieszkańcom Susza za fantastyczny doping w trakcie zawodów
 
Już teraz zapraszamy na kolejną jubileuszową X edycje Ogólnopolskiego Wyścigu MTB Susz, która odbędzie się za rok.